• Tel : 0 (505)103 40 07 - 0 (212) 232 7013
  • bilident@gmail.com

Hizmetlerimiz

Kas ve Eklem Hastalıklarında PRP tedavisi

Radyolojik görüntülemede hastadan alınan bilgileri kesinleştirmek amacıyla başvurulur. En önemlisi de travmatik bir öyküsünün olmasıdır. Bir başka görüntüleme yöntemi manyetik rezonans görüntülemedir. MRG yani EMAR da eklemler detaylı incelenir. Bel, diz ağrısı gibi sık olan hastalıkların tanısında önemlidir. Diğerlerine göre daha az başvurulan görüntüleme yöntemleri ise ultrason ve bilgisayarlı tomografidir.

 

BOYUN AĞRILARI :

Boyun ağrılarının en sık görülme nedenleri boyun gerilmeleridir. Günlük hayatımızda uzun süreli aynı pozisyonda kalmak ,fiziksel travma neden olur. Boyun ağrıları omuz kol ve baş bölgelerine yayılır. Boyun hareketleri ile oluşan baş dönmesi, kulak çınlaması olup olmadığı tedavi açısından önemlidir. Boyun ağrılarında ağrılı kısmın gerilmesi önemlidir. Gerilime omurga yanı kaslardaki kasılma eşlik eder. Tutucu tedavi yaklaşımları içerisinde sıcak uygulama, fizik tedavi ve rehabilitasyon uygulamaları öncelikli yer alır. Hastaya OKSİPLAZMA veya OKSİPRP ve ayrıca GERONTOLOJİK BİYOREZONANS tedavileri uygulanabilir. 

BEL AĞRILARI :

Bel ağrısı çok sık karşımıza çıkan kas iskelet sistemi hastalığıdır. Bu yüzden hasta günlük yaşam aktivitelerini bilinçli bir şekilde düzenlemelidir. En sık karşılaşılan bel ağrısı non spesifik bel ağrısıdır. Bel ağrısının sarı ve kırmızı bayrakları vardır. Sarı bayrak tedaviye inancın olmaması,iş sorunları; kırmızı bayraklar 50 yaşın üzerindekilerde, gece ağrısının olması olarak ayrılır.Medikal tedavide ilk ağrı kesiciler akla gelse de steroid dışı yangı önleyici ilaçlar ve kas gevşeticiler önerilir. Ancak steroid dışı yangı önleyici ilaçların yan etkileri unutulmamalıdır. Kronik ağrılarda ise  emar yapılabilir. Hastaya uygun egzersiz programı verilebilir. Hastaya OKSİPLAZMA veya OKSİPRP ve ayrıca GERONTOLOJİK BİYOREZONANS tedavileri uygulanabilir. 

YUMUŞAK DOKU ROMATİZMALARI

MİYOFASYAL AĞRI SENDROMU:

Boyun ,sırt ve bel bölgesindeki kas yada bağ dokudaki noktalardan kaynaklanan ağrı,tutukluk ve eklem hareket kısıtlığının eşlik ettiği bir sendromdur. Miyofasyal ağrı sendromu çoğunlukla kadınlarda görülür. Hastalığın belirlenmesinde bölgesel ağrı şikayeti, erişilebilen kaslarda gergin bant, tetik noktadan yayılan ağrı, gergin bant boyunca bir noktada aşırı hassasiyet,eklem hareket açıklığının azalması büyük kriterken; tetik noktanın basınçlı elle yoklama ile ağrı şikayeti, gergin banttaki duyarlı noktanın seyirme yanıtı, kasın gerilmesi ile ağrının azalması ise küçük kriterdir. Bu hastalara  fizik tedavi programları, sıcak uygulama ve soğutucu sprey gibi tedavi yöntemleri uygulanır.Hastaya OKSİPLAZMA veya OKSİPRP ve ayrıca GERONTOLOJİK BİYOREZONANS tedavileri uygulanabilir. 

FİBROMİYALJİ SENDROMU:

Fibromiyalji yaygın vücut ağrısı, halsizlik, yorgunluk gibi bulgularla ilişkili bir hastalıktır. Kesin bulgular olmadığı için en az 3 aydır ağrı öyküsü olmalıdır ve 18 bilinen noktanın 11inde ağrı olmalıdır. Fibromiyalji de ilaçsız bilgilendirme egzersiz tedavileri  önemli yer tutar. Hastaya OKSİPLAZMA veya OKSİPRP ve ayrıca GERONTOLOJİK BİYOREZONANS tedavileri uygulanabilir. 

NÖROPATİK AĞRI:  

Çevresel ve merkezi sinir sistemindeki doku veya görev bozukluğuna bağlıdır. Tedavisinde anti - depresan ilaçlar,zayıf uyuşturucu ilaçlar,TENS gibi fizik tedavi uygulanabilir. Hastaya OKSİPLAZMA veya OKSİPRP ve ayrıca GERONTOLOJİK BİYOREZONANS tedavileri uygulanabilir. 


ETKİLİ OLDUĞU HASTALIKLAR

1. Eklem kireçlenmesi (Osteoartrit): Diz, omuz, kalça, boyun, bel osteoartriti.

2. Omuz ağrıları: Rotator manşon yaralanmaları, donuk omuz kireçlenmesi.

3. Kronik plantar fasilit (topuk dikenli veya dikensiz).

4. Ön çapraz bağ yaralanmaları                                   

5. Pelvik ağrı ve instabilite.

6. Boyun ve bel ağrıları.

7. Tenisçi ve golfçü dirseği.

8. Ayak bileği burkulmaları.

9. Tendinitler.

10. Bağ zorlanmaları.

11. Menüsküs yırtığı.

12. Kas romatizması.

13. Kas travması , yırtılmalar.

14. İyileşmemiş kemik kırıkları.

15. Diz kireçlenmeleri.

16. El bilek travmaları, tendinitler.

17. Patellar tendinit.

18. Topuk dikeni.

19. Ayak bilek bağ yaralanmaları.

20. Kıkırdak aşınmaları , yaralanmaları.

21. Sporcularda iyileşmemiş stres kırıklarında.

22. Tendon onarımı uyarılmalarında.

23. Aşil yaralanmaları, aşınması


Chondrogrid, lokal olarak uygulanan, uygulandığı bölgede hidrolize kolajen , düşük moleküler ağırlıklı peptitler ile etkili olan, ağrılı ve hareket kabiliyetini kısıtlayan eklem rahatsızlıklarının giderilmesinde etkili olan medikal bir malzemedir.

Endikasyonları ;

- Başlıca eklemlerin (diz, omuz, kalça, dirsek ve bilek ) ağrılı semptomplarının ve fonksiyon kayıplarının önlenmesinde, ayrıca bunların tendonsu ve eklem bağ yapılarında, aşırı yüklenme, aşınma ve travmatik sonuçların tedavisinde etkilidir.

Chondrogrid' in en çok kullanılacağı, semptom yönetimi ve fonksiyonel tedavi endikasyonları ; osteartritis, akut veya kronik ikinci seviye artrosnovitis veyahutta romatizma benzeri iltihap, travmalar, incinmeler, aşırı yük binme ve eklemler üzerinde fazla hareket sonucu oluşan rahatsızlıklardır. Chondrogrid aynı zamanda, menisküs ağrılarında ve menisküs temizleme ameliyatları öncesinde ve sonrasında ana terapi olarak, bağ doku tamiri veya temizleme ve/veya eklem kartilajın yeniden yapılanmasında etkilidir. Bu endikasyonlardaki uygulamalar, eklem içersine enjekte edilmesi ile uygulanır. Artroskopik kanül ile de uygulanabilir.

Travma ve/veya eklem çevresindeki lezyonlarda, tendon ve bağ doku yapılarındaki uygulamalarda, eklem çevresine ve yapının içersine süzdürürek uygulanır. 


;